POMOC PRÍDE PRIAMO ZA SENIORMI V ĎALŠÍCH REGIÓNOCH BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA ✅ Agentúra opatrovateľskej starostlivosti v Tornali …

POMOC PRÍDE PRIAMO ZA SENIORMI V ĎALŠÍCH REGIÓNOCH BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA ✅

Agentúra opatrovateľskej starostlivosti v Tornali a Centrá integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti v Haliči, Banskej Štiavnici a vo Vinici. To je 4⃣ úspešných projektov, ktoré už dnes fungujú na území Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a zabezpečujú, že potrebná pomoc a starostlivosť príde za 👴👵seniormi a ľuďmi s ♿ hendikepom priamo domov.

K nim sa už čoskoro pridajú ďalšie centrá, na ktoré sa župe podarilo získať z národného projektu viac ako 2,1 milióna eur.

💬 „Dnes sme schválili spolufinancovanie tohto národného projektu, ktorý nielen zabezpečí, že štyri vyššie menované centrá budú fungovať ďalej, ale ešte sa k nim pridá aj šesť nových, v ďalších regiónoch nášho kraja. Ako župa projekt dofinancujeme ďalšími takmer 110-tisíc eurami, z ktorých zabezpečíme službu monitorovania a signalizácie potreby pomoci – takzvané SOS náramky,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Nasledovať bude výber samotných lokalít, do ktorých bude župa službu rozširovať – tu zavážia jednak kritériá, nastavené v projekte, ale aj snaha a ochota samotných obci, združených v mikroregiónoch, sa na takomto projekte podieľať a vzájomne si pomôcť napĺňať ich originálnu kompetenciu starostlivosti o seniorov.

💬 „Už dnes v štyroch našich mikroregiónoch vidíme, že takéto spájanie má zmysel a že toto je cesta, ako by mali sociálne služby v budúcnosti vyzerať. Takáto pomoc nielen umožní ľuďom zostať čo najdlhšie v ich prirodzenom, domácom prostredí, ale je aj neporovnateľne lacnejšia ako prevádzka pobytového zariadenia sociálnych služieb,“ doplnil Ondrej Lunter.

V projekte bude zamestnaných 36 zamestnancov, z toho šesť zamestnancov v metodicko- koordinačnom centre BBSK a 30 zamestnancov priamo v regiónoch.

💬 „Náplňou práce zamestnancov na úrovni mikroregiónov bude najmä aktívne vyhľadávanie a nadviazanie kontaktu s jednotlivcami a rodinami v sociálnej núdzi, zabezpečenie posudkovej činnosti či pomoc prijímateľom služieb dlhodobej starostlivosti so zabezpečením ambulantnej zdravotnej starostlivosti, preventívnych prehliadok, pri návrate z hospitalizácie, zabezpečení služieb agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti, zapožičaní zdravotných pomôcok a podobne,“ uzavrela Denisa Nincová, riaditeľka Odboru sociálnych služieb Úradu BBSK.

Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *