POLICAJNÝ PES NEDAL VLÁMAČOVI ŠANCU V skorých ranných hodinách bol krátko po krádeží zadržaný podozrivý 17 ročný mladý muž, kto…

POLICAJNÝ PES NEDAL VLÁMAČOVI ŠANCU

V skorých ranných hodinách bol krátko po krádeží zadržaný podozrivý 17 ročný mladý muž, ktorý sa mal vlámať do predajne potravín v obci Zborov nad Bystricou, okres Čadca.

Podozrivý muž mal poškodiť sklenenú výplň dverí, vojsť do predajne a odcudziť rôzny tovar v hodnote 951,00 EUR. Poškodením spôsobil škodu vo výške 350,00 EUR.

Z predajne sa dal podozrivý muž na útek. Na miesto boli vyslané policajné hliadky aj so služobným psom.

Pes Skrat – Polícia Slovakia zachytil pachovú stopu a po necelom kilometri prenasledovania v sťaženom teréne podozrivého označil vyštekaním. Následne policajti muža zadržali a predviedli ho na policajný útvar. Šetrením bolo zistené, že v ten istý deň sa pokúsil vlámať aj do inej predajne potravín v rovnakej obci.

Poverený príslušník z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou 17 ročného Jozefa z Čadce obvinil z prečinu krádeže v štádiu pokusu a z pokračovacieho prečinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Zároveň bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *