Photos from Žilinský Samosprávny Kraj’s post

🏰LEGO NA KOLESÁCH V KAŠTIELI RADOĽA: NAJVÄČŠIE EXPONÁTY MÁJÚ AŽ 10-TISÍC DIELOV🏎

Kysucké múzeum sprístupnilo vo výstavných priestoroch renesančného kaštieľa v Radoli výstavu Lego – stavebnica na kolesách. Výstava prezentuje modely vozidiel Pavla Vaněka a Dominika Rajninca z Trenčína. Obaja autori sú členovia slovenského fanklubu stavebnice Lego ® – TatraLUG (Lego ® User Group), ktorý združuje fanúšikov z celého Slovenska a pár členov má aj z okolitých krajín.

👉Výstava je zameraná na automobilizmus. Vystavené sú ťahače, osobné, nákladné, terénne, závodné vozidlá. Najväčším modelom na výstave je cestný vlak MACK TITAN dlhý 2,2 m so 46 kolesami. Ďalší model MB Future Truck bol ocenený na medzinárodnej súťaži Lego – TECHNIC, cieľom ktorej bolo postaviť kamión budúcnosti roku 2045. Pozoruhodné sú aj ďalšie exponáty. Pri veľkých vozidlách sa počet dielov pohybuje v rozmedzí šesť až osemtisíc, tie najväčšie majú aj cez desaťtisíc dielikov.

ℹ️ výstava je sprístupnená do 17. septembra 2023. Srdečne pozývame

#zsk #zilinskykraj Kysucké múzeum Kaštieľ Radoľa

Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *