Photos from Stredisko kultúry BA Nové Mesto’s post

DOBRO DOŠLI! 🇸🇰🇷🇸

Slovné spojenie, ktoré mnohí poznáme predvšetkým vďaka dovolenkám v Chorvátsku. S týmto výrazom sa však môžeme rovnako stretnúť nielen v chorvátčine, ale aj v Srbčine. V preklade znamená vitajte a práve preto sme sa rozhodli využiť ho ako názov novej výstavy insitných obrazov autoriek z najväčšej slovenskej dediny v Srbsku – Kovačice.

Ivana Svetíková a Mária Raspírová totiž jedinečným spôsobom olejomaľby znázorňujú život a tradíciu slovenského ľudu na dolnej zemi. Obe pokračujú v šľapajách svetoznámych insitných umelcov z Kovačice, ktorá má na mape svetového naivného umenia dominantné postavenie.

Sme nesmierne radi, že sme našich dolnozemských rodákov mohli na Vajnorskej privítať počas včerajšej vernisáže ich nenapodobiteľných autorských diel. Dobro došli, Ivana, Mária! Veríme, že sa Novomešťanom a Novomešťankám budú vaše obrazy páčiť minimálne tak, ako nám. 🙂

Výstavu si v našej galérii môžete pozrieť do 2. júla v pracovných dňoch od 14-tej do 18-tej, po dohode aj mimo uvedeného času.

Autor správy, foto a správu publikoval Stredisko kultúry BA Nové Mesto on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *