Photos from Staré Mesto – srdce Bratislavy’s post

🎉 Nový školský dvor pre všetkých! Staromestská základná škola na Palisádach sa dočkala kompletnej rekonštrukcie športovísk.

Žiaci a žiačky prvého stupňa ZŠ Milana Hodžu na Podjavorinskej ulici sa tešia z novovybudovaných športových plôch v okolí školy. Priestory v zadnej časti areálu a z bočnej strany budovy prešli výraznou zmenou. 👇

⚽️ Na ploche 580 metrov štvorcových vznikli tri variabilné športoviská – volejbalové, hádzanárske a futbalové ihrisko.

🚧 Mestská časť tiež realizovala dlhodobo potrebnú sanáciu a špeciálne odvodnenie celého oporného múru svahu, v ktorom sa škola nachádza. Celková plocha rekonštruovaného areálu má 640 metrov štvorcových.

☀️ Časť obvodového múru a pozostatkov zničeného schodiska bola premenená na príjemné exteriérové sedenie. To škole umožní za pekného počasia presunúť viaceré hodiny na dvor.

Celková výška investície do rekonštrukcie školského dvora ZŠ Milana Hodžu sa pohybuje na úrovni 350-tisíc eur.

Na tento projekt sa nám podarilo získať aj externé finančné zdroje, ďakujeme za dotáciu od Bratislava – hlavné mesto SR vo výške 41-tisíc eur.

🚻 Popri stavebných prácach na školskom dvore sa vybudovali aj toalety na prízemí školy, kde dlhé roky personálu školy chýbali.

🏋️‍♀️ Ešte na jar sme otvorili všetky naše školské dvory verejnosti. Vzniklo tak sedem nových športovísk, ktoré môžu športovkyne, športovci, ale aj komunity a seniori využívať v poobedných a večerných hodinách. Otvorené sú aj počas víkendov.

📷: V. Gubková

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *