Photos from SOS/BirdLife Slovensko’s post

ZÁVER MARCA NA DUNAJI JE PRE BIRDWATCHEROV VŽDY VEĽMI ZAUJÍMAVÝM OBDOBÍM. EŠTE SÚ TU ZIMNÍ HOSTIA A ZÁROVEŇ JE UŽ MOŽNÉ POZOROVAŤ NÁVRAT PODNÁJOMNÍKOV NA DUNAJSKÉ OSTROVY.

Tak tomu bolo aj dnes. Na Vtáčí ostrov, ktorý je čoby kameňom dohodil od Bratislavy, sa vrátili po zime čajky. Vrátane vzácnych čajok čiernohlavých. Dokonca bolo dnes možné pozorovať prvého rybára riečneho. Takže pre všetkých, ktorí pomáhali vlani s kosením ostrova máme dobrú správu, práca nevyšla nazmar, čajky sú naspäť. Ďakujeme!

No ale zároveň na Hrušovskej zdrži ešte ostávajú kŕdle zimných hostí. Dnes to bol kŕdeľ 22 nádherných uhľovočiernych turpanov tmavých, ktoré k nám prilietajú zo Sibíri, desiatky kačíc hvizdárok, potáplice malé, potápače prostredné, hlaholky a ďalšie druhy.

Ak sa teda najbližšie dni vyskytnete pri Dunaji s ďalekohľadom, teraz je ten čas, kedy je možné pozorovať na Dunaji stále veľa rôznych vtáčích druhov, prebiehajúcu migráciu a začiatok hniezdenia na ostrovoch.

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *