Photos from SOS/BirdLife Slovensko’s post

KRAKĽA BELASÁ A JEJ NÁVRAT NA JUHOVÝCHODNÉ SLOVENSKO DOPOMOHLI K ZÍSKANIU VÝZNAMNÉHO NOVINÁRSKEHO OCENENIA. BLAHOŽELÁME Marián Koreň Z EURACTIV.sk K ZÍSKANIU @Novinárska cena 2021 V ŠPECIÁLNEJ KATEGÓRII CENA SOLUTIONS JOURNALISM.

Odborná porota ocenila reportáž s názvom „Eurodotácie vyháňajú vtáky z našich polí. Príbeh krakle dáva nádej, že sa to dá ešte zastaviť.“, v ktorej bola krakľa hlavnou hrdinkou. Porota vyzdvihla najmä výber témy, pútavé spracovanie, ale aj prínos viacerých uhlov pohľadu: kritický, analytický, predovšetkým však autentický. Autentickosť víťazného článku môžeme potvrdiť. Marián s nami strávil niekoľko dní na Letnom ornitologickom tábore v Sennom, počas ktorého nás viacerých nielen vyspovedal, aby nazbieral materiál pre článok, ale aj aktívne pomáhal spolu s desiatkami ďalších dobrovoľníkov a tiež spolu s nami pozoroval krakle na ich hniezdiskách v Medzibodroží.

Ďakujeme Mariánovi že svojím úspešným článkom upriamil pozornosť na poľnohospodárstvo a jeho environmentálne vplyvy. Článok a cena ktorú získal sú veľkým zadosťučinením aj našim aktivitám a projektom zameraným na ochranu prírody v poľnohospodárskej krajine. Nielen inštalovaním búdok pre krakle a ďalšie druhy, ale najmä vďaka tomu, že sami sme sa stali poľnohospodármi s prioritou ochrany prírody, sa nám napríklad na Sennom alebo Žitavskom luhu darí veľmi efektívne chrániť posledné ostrovy biodiverzity v nížinnej poľnohospodárskej krajine.

Víťazný článok si môžete prečítať tu: https://euractiv.sk/section/klima/news/eurodotacie-vyhanaju-vtaky-z-nasich-poli-pribeh-krakle-dava-nadej-ze-sa-to-da-este-zastavit-reportaz/

Autor správy a foto SOS/BirdLife Slovensko on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.