Photos from Slovenské národné divadlo’s post

🇳🇴 MUMMY BROWN – hosťovanie oceňovaného nezávislého nórskeho divadelného súboru Susie Wang – 4. a 5. 12. 2022

🏺 Inscenácia na pomedzí surrealistickej psychoanalýzy a bodyhororu. Hlavá predstaviteľka Margit sa ocitne v múzeu, prezerá si exponáty, keď ju náhle prekvapí vlastná minulosť. Miestom archeologických vykopávok sa zrazu stáva jej vlastné telo a archeológia dostáva opačný význam – minulosť skúma ženu.

💭 Objekty vystavené v mramorovej miestnosti predstavujú čosi tajomné a možno majú prepojenie aj s logikou snov. Možno pochádzajú z vesmíru, možno z dávnej minulosti. Odkazy na Rorschachov psychologický test, javiskové efekty, aké bežne nevidíme, ale aj záblesky kultového Votrelca Ridleyho Scotta. Nájdete ich tam? Výraznou je tu aj téma rodovej identity – roly žien a biologických aspektov ženského pohlavia, tak očakávaných ako i skutočných.

🏆 Inscenácia Mummy Brown získala Cenu nórskej divadelnej kritiky za najlepšie predstavenie sezóny 2018/19. Režisérku inscenácie Trine Falch nórska divadelná kritika často definuje ako sexy, provokatívnu, infantilnú, deštruktívnu, rozkošnú a hrôzu budiacu dámu.

🇬🇧 Predstavenie uvádzame v anglickom jazyku so slovenskými titulkami.

🎟 Vstupneky v cene 15 € čoskoro v predaji 👉 bit.ly/MummyBrown_SND103

📷 Foto: Alette Schei Rørvik

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné divadlo on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *