Photos from Sloboda zvierat’s post

Záchrana po 4 rokoch v koterci: Po záhrade ho nepustím, mám tam nasadené.

Hlásenie na Linku proti krutosti zo Suchohradu (okr. Malacky):
Pri vstupe na hrádzu žije sused so starým otcom v rodinnom dome. Od šteniatka majú už 4-5 rokov kríženca huskyho Demona, krásny psík. Držia ho v koterci, na prechádzky s ním nechodia. Hoci majú veľký dvor a záhradu, nepúšťajú ho. Nemá žiadny pohyb. Na otázku, prečo ho nevezme von, vraví: „Uteká. Po záhrade ho nepustím, všetko rozryje, mám kvety a nasadené.“ V koterci má psík málo miesta, všade exkrementy, stúpa po nich… Nie som jediná, kto ho na zlú hygienu a potrebné vychádzky upozorňoval. Povedal len: „Nezaslúži si! Je divoký a neposlúcha!“ Keď ide niekto okolo, psík už ani nereaguje, je vystrašený z hrozieb majiteľa. Často ho počuť zavýjať.

Prípad riešila inšpektorka Flexy: „…voda žaburina, koterec plný výkalov, pes zničený, nepúšťaný, nevenčený. Pán nepríjemný.“ Podali sme podnet aj na RVPS SC.

Demonna sme nakoniec odobrali do starostlivosti útulku SZ BA a nájdeme mu skutočný domov. Je nám ľúto, že mu ľahostajný majiteľ vzal toľké roky života a pripomíname, že MAŤ PSA NIE JE POVINNOSŤ, ale možnosť pre zodpovedných a milujúcich ľudí.

VIAC O KOTERCOCH + LETÁKY TU: https://slobodazvierat.sk/kampane/spolocenske-zvierata/koterec-nie-je-domov/

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.