Photos from Sloboda zvierat’s post

ZLATÉ KLASY: Cez víkend sme prijali do opatery psa s hlboko vrasteným špagátom do podkožia krku. Gabriel, ako sme ho pomenovali, po náročnom niekoľkodňovom odchyte, dostal prvú pomoc v našej zmluvnej veterinárnej nemocnici Bennett.

Záznam z vyšetrenia: Tkanina po obvode celého krku zasahujúca do podkožia, bez tvorby granulačného tkaniva. Rana zapálená, hnisavá. Nezasahuje do svalov. Okolie rany na dotyk výrazne teplé (zápal). Tkanina prestrihnutím v anestézii odstránená. Traume sa dalo predísť včasným nahradením špagátu za vhodné fixačné prostriedky (obojok alebo postroj primerane upevnený) a včasnejším vyhľadaním pomoci veterinárneho lekára. Na základe stavu a všetkých okolností, je vysoko pravdepodobné, že sa jednalo o týranie zvieraťa.

Gabrielovi bol odstránený špagát v plnej anestézii, operačný zákrok bol náročný aj pre množstvo hnisavého sekrétu, vytekajúceho z rany. Aktuálne pokračujeme v nevyhnutnej lokálnej aj celkovej antibiotickej liečbe v našom útulku. Napriek hroznej skúsenosti s človekom, zostal pes priateľský a kontaktný. Veríme, že sa na neho čoskoro usmeje šťastie, v podobe láskavého domova.

❌❌❌❌Ak poznáte majiteľa, dajte nám, prosím, bezodkladne vedieť mailom na: linkaprotikrutosti@gmail.com. Podáme trestné oznámenie. ❌❌❌❌

Ďakujeme všetkým dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili do pomoci pri odchyte.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *