Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

🏨STRETNUTIE S RIADITEĽMI NEMOCNÍC K SITUÁCII V ZDRAVOTNÍCTVE🧑‍⚕️👩‍⚕️

🔴V súvislosti s alarmujúcou situáciou v slovenskom zdravotníctve sa dnes z iniciatívy krajskej samosprávy na pôde Úradu PSK stretli riaditelia nemocníc na území Prešovského kraja. Hlavnou témou ich rokovania bolo poskytovanie zdravotnej starostlivosti v Prešovskom kraji od 1. decembra v prípade, že dôjde k avizovanému podaniu výpovedí zo strany lekárov. Na stretnutí sa zúčastnili aj vedúci operátor Krajského operačného strediska a zástupcovia Dopravnej zdravotnej služby .

🔴Krízové zasadnutie riaditeľov sa zaoberalo otázkou kapacít jednotlivých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v Prešovskom kraji a pripravenosťou nemocníc na situáciu, ktorá môže nastať po podaní výpovedí lekárov.

🔴Vzhľadom na to, že po 1. 12. a podaní výpovedí môže byť ohrozená činnosť niektorých oddelení v nemocniciach v odboroch ako je anesteziológia, intenzívna starostlivosť, chirurgia, pediatria, hematológia či neonatológia a ďalších, je potrebné vytvoriť krízový plán.

✅Ten by mal riešiť najmä zastupiteľnosť lekárov, ktorí môžu vypadnúť zo systému poskytovania zdravotnej starostlivosti. A taktiež zabezpečenie neodkladnej prepravy pacientov medzi ústavnými zdravotníckymi zariadeniami, posilnenie operačnej lienky tiesňového volania, ako aj zapojenie Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby do riešenia problémov ako mediátora a koordinátora. Ako vyplynulo z pracovného rokovania, najkritickejšia je situácia v nemocniciach v Starej Ľubovni, Poprade a Prešove.

👉Stretnutie nadviazalo na závery zasadnutia Ústredného krízového štábu Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý úlohu koordinátora v kraji zveril Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. Adama Reimana v Prešove.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *