Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

VIANOČNÉ VEČIERKY SÚ V PLNOM PRÚDE O ČOM SVEDČIA AJ RANNÉ KONTROLY NA ALKOHOL

🎄Zvianočnieva sa a vianočné večierky začínajú naberať na obrátkach. K tomuto času patrí aj zábava, posedenia v príjemnej spoločnosti a dopriatie si dobrého drinku. No nemali by sme zabúdať, že pokiaľ nepoznáme „hladinu“ do akej miery môžeme požiť alkoholický drink večer, aby sme na ďalší deň boli schopní šoférovať, nemali by sme sadať za volant. Jedného „pokušiteľa“ svojho šťastia sa podarilo hliadke Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave včera dňa 29.11.2022 v ranných hodinách zastaviť a podrobiť dychovej skúške. 36 – ročný muž jazdil s vozidlom zn. VW po Rybničnej ulici smer Púchovská ulica. V prípade tohto vodiča, dychová skúška dopadla s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota sa vyšplhala na 0,75mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,56 promile. Opakovanou dychovou skúškou mu bola nameraná hodnota 0,86mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,79 promile.
Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie pre vykonanie ďalších úkonov.

❗Odkaz na legislatívnu úpravu tejto problematiky:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-4.odsek-2.pismeno-d

👉V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *