Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

DVAJA NA JEDNOM…
RISK SA NEVYDARIL

Seneckí dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo dňa 20.05.2022 v čase okolo 19:40 h na Škultétyho ulici v Ivanke pri Dunaji. Dvojica ukrajinských chlapcov ( jeden sedel riadne na bicykli a druhý na jeho riadidlách) sa na priechode pre chodcov dostatočne nepresvedčili, či môžu bezpečne prejsť na druhú stranu cesty a s bicyklom pred priechodom pre chodcov nezastavili, náhle s ním vošli do jazdnej dráhy vodiča osobného vozidla zn. Ford. Podľa doterajších informácii narazili s bicyklom do pravej bočnej strany vozidla. Na mieste bola privolaný RZP, ktorá jedného z chlapcov previezla do nemocnice k ďalšiemu ošetreniu. Vodič motorového vozidla bol podrobený dychovej skúške a negatívnym výsledkom.

Upozorňujeme cyklistov a zároveň všetkých, ktorí vstupujú na priechod pre chodcov:
Pokiaľ chcete použiť priechod pre chodcov nesmiete jazdiť, ale musíte bicykel tlačiť, lebo v tom prípade sa z Vás stáva chodec.
Cyklisti, ktorí jazdia po priechode pre chodcov nemajú prednosť pred ostatnými vozidlami. Pokiaľ sa stane v tomto mieste cesty dopravná nehoda vinníkom bude spravidla cyklista, ktorý ako vodič nemotorového vozidla tam nemal čo robiť.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.