Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

JANO UŽ NEBUDE KRADNÚŤ VECI Z GARÁŽÍ ❗️🚓
PEZINSKÍ POLICAJTI OBJASNILI 8 MAJETKOVÝCH TRESTNÝCH ČINOV

➡️ Vďaka operatívno-pátracej činnosti sa policajtom Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku podarilo zadržať páchateľa a objasniť viacero prípadov majetkovej trestnej činnosti.
➡️ 38-ročný recidivista Ján bol obvinený z 10 skutkov, pričom v ôsmich prípadoch sa jednalo o majetkovú trestnú činnosť, v jednom prípade bol obvinený za trestný čin nebezpečného vyhrážania a v jednom prípade za trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia.
➡️ Ján mal opakovane vykrádať priestory podzemných garáží obyvateľov mesta Pezinok. K svojej trestnej činnosti mal zaradiť aj krádež finančnej hotovosti z kaviarne, ktorej vchodové dvere otvoril pomocou skrutkovača. Odcudzené veci z garáží a parkovacích miest boli rôzneho druhu. Išlo najmä o niekoľko kusov bicyklov s príslušenstvom, pracovné náradie, štyri disky s pneumatikami, prenosná klimatizačná jednotka, horolezecké topánky. V jednom z prípadov sa mal pokúsiť odcudziť z podzemnej garáže 2 bandasky s motorovým olejom, keď však spozoroval v jednom z tam odstavených vozidiel osobu z miesta utiekol.
➡️ Zo strany Okresnej prokuratúry Pezinok bol vydaný súhlas na zadržanie podozrivej osoby, pričom následne policajti kriminálnej polície v Pezinku muža vypátrali a zadržali. Zo strany povereného príslušníka Obvodného oddelenia PZ Pezinok bol spracovaný podnet na vzatie do väzby, ktorý sudca Okresného súdu Pezinok akceptoval a menovaný je momentálne stíhaný väzobne.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.