Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

NEVCHÁDZAJ, POKIAĽ NEMOŽEŠ POKRAČOVAŤ! 🚫

➡Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave v rámci preventívno – výchovných opatrení budú v najbližšom období postupne umiestňovať v Bratislave pred križovatkami, kde je zvýšená hustota premávky, dočasné dopravné značenie vyzývajúce vodičov na nevchádzanie do križovatky, pokiaľ nemôžu plynulo pokračovať v jazde.

➡V tejto súvislosti žiadame vodičov, aby sa správali navzájom ohľaduplne, rešpektovali dopravné značenie a svoje správanie prispôsobili vždy aktuálnej situácii v cestnej premávke.
To znamená, aby nevchádzali do križovatky, ak im situácia nedovoľuje pokračovať za križovatkou v jazde, tak že by boli nútení zastaviť vozidlo na križovatke; to neplatí, ak vodič musí zastaviť vozidlo v križovatke z dôvodu dávania prednosti chodcom prechádzajúcim cez vozovku alebo pri odbočovaní doľava, tak ako hovorí §20 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke.

➡V súčasnosti je takého dočasné dopravné zariadenie umiestnené na križovatke ulíc 29. Augusta – Cukrová.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *