Photos from Nitriansky samosprávny kraj’s post

ZA PRÁVA DETÍ NA MODRO SVIETI 👣

🎭 Budova Divadla Andreja Bagara v Nitre sa v pondelok 20. novembra rozsvietila na modro. Zapojila sa tak spolu s ďalšími svetovými dominantami do kampane UNESCO k Svetovému dňu detí, ktorým si pripomíname záväzok chrániť práva všetkých detí.

💙 Táto celosvetová iniciatíva sa usiluje o symbolické zjednotenie občanov sveta. „Propaguje pritom univerzálny jazyk mieru, udržateľného rozvoja a ľudských práv. Podporuje nádej v týchto neistých časoch a zdôrazňuje podporu cieľov a ideálov OSN,“ pripomína UNESCO.

🌍 Svetovým dňom detí si celý svet každoročne 20. novembra pripomína Deklaráciu o právach dieťaťa, ktorú prijalo Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov v roku 1959. Hovorí sa v nej najmä o dôstojnosti a rovnakých právach všetkých detí na svete – lebo všetky si zaslúžia ochranu, rozvoj a blahobyt.

🔵 „Som veľmi rád, že sa Divadlo Andreja Bagara i so svojím zriaďovateľom Nitrianskym samosprávnym krajom takto symbolicky môže pripojiť do osláv Svetového dňa detí,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Autor správy, foto a správu publikoval Nitriansky samosprávny kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *