Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

MEMORIÁL JOZEFA GABČÍKA AJ S ÚČASŤOU POLICAJNÉHO ZBORU

V Poluvsí si dnes uctili hrdinu 2. svetovej vojny Jozefa Gabčíka. Po pietnej spomienke odštartoval spred jeho rodného domu jedenásťkilometrový beh. Cieľ bol v areáli 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline, ktorý nesie meno tohto veľkého Slováka a bol organizátorom podujatia.

Na 28. ročníku pretekov sa zúčastnili aj príslušníci z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline: z pohotovostného policajného útvaru a z pohotovostnej motorizovanej jednotky. Hliadky Policajného zboru sa podieľali aj na opatreniach smerujúcich k bezpečností pretekárov a hostí na trati.

Jozef Gabčík bol veliteľom operácie Anthropoid, ktorej 80. výročie si v týchto dňoch pripomíname. Spolu s kolegami sa atentátom na Reinharda Heydricha, hlavného predstaviteľa nacistického Nemecka v Protektoráte Čechy a Morava, odhodlane postavil nacistickému režimu.

📷 Ministerstvo obrany Slovenskej republiky (foto 2) a Polícia SR – Žilinský kraj (1,3,4)

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.