Photos from Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR’s post

KONFERENCIA VIDIEK ŽIJE 2023

ℹ️ Od januára tohto roka platí pre slovenský agrosektor Strategický plán Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Finálne znenie tohto zásadného dokumentu, ktorý bude formovať naše pôdohospodárstvo v najbližších rokoch vznikol predovšetkým vďaka aktívnej a konštruktívnej spolupráci so zástupcami poľnohospodárov a mladých farmárov.

✅ O všetkých novinkách aj aktualitách, ktoré Spoločná poľnohospodárska politika predstavuje bol minister Samuel Vlčan spolu aj s odborníkmi a zástupcami MPRV SR tento týždeň diskutovať na konferencii Vidiek žije , ktorú pripravila Vidiecka platforma.

💬 „Záleží nám na tom, aby ste si nové podmienky čo najskôr osvojili, pretože od toho, ako sme my v roku 2021 a 2022 naplánovali čerpanie peňazí pre vás, bude závisieť rozvoj celého agropotravinárskeho odvetvia do konca desaťročia a nastaví aj trend rozvoja pre obdobie po roku 2030. Európska únia nám na roky ‪2023 – 2027‬ prispeje 3,38 miliardy EUR z eurofondov a štátny rozpočet 866,8 milióna EUR. Tento balík vyše 4 miliárd EUR predstavuje ohromný impulz odvetviu, ktoré je, ako nám ukázala situácia vo svete v uplynulom roku, pre našu krajinu existenčne dôležité. Aj stretnutia s Vami, poľnohospodármi ma utvrdzujú v presvedčení, že nám spoločne na budúcnosti vidieka skutočne záleží,“ povedal minister Samuel Vlčan v príhovore na konferencii.

📲 VIAC O Strategickom pláne: https://bit.ly/3Z3t1w5

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *