Photos from Metropolitný inštitút Bratislavy’s post

🌳 Opravená dlažba a kvetináče so stromami zmenia Hodžovo námestie

Hodžovo námestie, jeden z najvýznamnejších verejných priestorov Bratislavy, už na jar zmení svoju podobu. Pripravované intervencie sa uskutočnia v rámci nutnej sanácie aktuálne neudržateľného stavu, keď betónové obruby pre zeleň a dlažba na námestí sú vo veľmi zlom stave a rozpadajú sa. Cieľom zásahu je dosiahnuť rýchle zlepšenie stavu, kým sa uskutoční komplexná revitalizácia námestia na základe architektonickej súťaže.

ČO PRINESÚ PLÁNOVANÉ ZLEPŠENIA:

👍 Betónové obruby nahradíme novými kvetináčmi.
🌿 Rastliny, ktoré sú perspektívne presadíme na iné vhodné stanovištia a odumierajúcu zeleň v apríli nahradíme 90 novými stromami a trvalkovou zeleňou.
🌳 Námestie spríjemnia najmä okrasné stromy vhodné pre mestské podmienky, vďaka ktorým na námestí vzniknú miesta s príjemným tieňom.
🪑 Pribudne tiež zhruba 30 bratislavských lavičiek a 10 odpadkových košov, čím sa celý mobiliár zjednotí.
🧱 Okrem odstránenia betónových obrúb slúžiacich ako kvetináče, bude prebiehať aj oprava a doplnenie poškodenej alebo chýbajúcej dlažby.

➡️ Revitalizácia je súčasťou programu obnovy verejných priestorov Bratislavy Živé miesta. Na projekte revitalizácie Hodžovho námestia spolupracujeme s Bratislava – hlavné mesto SR.

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.