Photos from Metropolitný inštitút Bratislavy’s post

☀️ Leto praje stretnutiam s obyvateľkami a obyvateľmi Bratislavy. Včera sme spoločne diskutovali na tému revitalizácie Vrančovičovej ulice.

Cieľom participatívneho stretnutia bolo informovať zainteresovaných aktérov a širokú verejnosť o postupe prác na projekte revitalizácie, získať dôležité vstupy a vytvoriť diskusiu o spoločnej vízii pre túto významnú lokalitu.

Aj na základe tohto stretnutia bude v najbližších týždňoch pripravená štúdia, na ktorej pracujú studeny architekti vybraní z Veľkej rámcovej súťaže pre malé a stredné projekty. 🤝

📍 Vrančovičova ulica bola pôvodne centrom obce a dôležitým verejným priestorom, kde sa odohrával kultúrny aj spoločenský život. Po tom, ako sa Lamač stal súčasťou Bratislavy, a následne s rastom a výstavbou sídliska, význam Vrančovičovej ulice postupne klesal.

Revitalizáciou tejto lokality chceme pretvoriť tranzitný charakter ulice na ulicu vhodnú na komunitné aktivity obyvateľov Lamača, zjednotiť povrchy, nájsť vhodný mobiliár a reorganizovať parkovacie miesta podľa reálnych potrieb obyvateľov. Nosnou témou je regenerácia zelene stredového pásu spolu s novým riešením pre roky prekrytý potok.

Viac o projekte sa môžete dočítať tu: https://bit.ly/Vrancovicova

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.