Photos from MČ RAČA’s post

Žiaci ZUŠ Vrbenského potešili klientov stacionára 🎶

Letné koncerty sa rozbiehajú v plnom prúde v celej Bratislave a rovnako aj v mestskej časti Bratislava-Rača. Mnohí seniori však nemajú možnosť alebo ani záujem ísť do davu ľudí, tak na princípe „ ak nepríde Mohamed k hore, príde hora k Mohamedovi“ prišla aj hudba do Denného stacionára pre seniorov. 🥳

Vďaka spolupráci s Mgr. Vladislavom Katrincom, riaditeľom Základnej umeleckej školy Vrbenského, sa mohli klienti stacionára potešiť koncertami nadaných žiakov a učiteľov tejto školy. ZUŠ Vrbenského má za 30 rokov svojej činnosti na konte množstvo úspešných absolventov, koncertov a spoluprác so zahraničnými umeleckými školami či súbormi.

Fantastickú náladu seniorom zabezpečil 16.6. pán učiteľ Ján Hyža, ktorý svojou hrou na akordeóne pritiahol pozornosť aj okoloidúcich a do okien vylákal niekoľko obyvateľov Kafendovej ulice. So svojou hudobnou skupinou Profily je známy z rôznych kultúrnych podujatí v Rači a jeho vystúpenie roztancovalo celý stacionár.

🎹 Pani učiteľky Juliana Valachová a Michaela Brusnická spoločne s deťmi vystúpili popoludní 21.6. Seniori si vypočuli krásne ľudové piesne v podaní nadaných žiačok, skladby hrané na keyboarde aj vystúpenie šikovnej akustickej gitaristky, ktorá zvládla aj náročnejší duet s pani učiteľkou.

Veľmi pekne ďakujeme za krásny kultúrny zážitok a budeme sa tešiť na ďalšiu spoluprácu so ZUŠ Vrbenského 😊

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.