Photos from MČ RAČA’s post

Seniori zo stacionára navštívili výstavu o trampoch

Seniori z denného stacionára na Plickovej ulici navštívili výstavu „Račianski trampi a ich svet“ v Červenej lisovni. Predsedkyňa Račiansky muzeálny spolok pani Maniková veľmi pútavo priblížila svet trampov, vznik tohto hnutia a históriu trampských klubov v Rači. Porozprávala seniorom o trampských zvykoch a rituáloch, o nepísaných pravidlách ale aj o ochrane prírody a údržbe studničiek a krížov nad Račou.
Téma je to veľmi zaujímavá a je ťažké ju obsiahnuť do jednej návštevy, najmä pri takom množstve dobových materiálov a fotografií, ktoré sa podarilo RMS zozbierať. Určite stojí za to ju navštíviť. Pre záujemcov je výstava prístupná každú sobotu v čase od 14 od 18 hod. Seniorom sa výstava veľmi páčila a mnohí si zaspomínali na svoje vlastné skúsenosti s trampovaním či na súťaže trampskej piesne, ktoré sa kedysi konali v Nemeckom kultúrnom dome. Srdečne ďakujeme pani Manikovej a jej Celestine, ktorá bola milým spestrením tohto pekného zážitku.

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *