Photos from Lamač – oficiálna stránka mestskej časti Bratislava – Lamač’s post

🌼Dnes sme spoločne obnovili existujúcej plochy s lúčnymi kvetmi pri autobusovej zastávke Klanec. Aktivitou nás sprevádzal Marek Semelbauer z Ústavu zoológie SAV, ktorý sa venuje hmyzu, opeľovačom a biodiverzite vo všeobecnosti, vrátane mestského prostredia.
💭„Zakladanie mestských lúk veľmi schvaľujem, lebo tak upozorňujeme ľudí na to, že biodiverzita žije aj v mestách a je dobré vychádzať jej v ústrety. Opeľovače sú užitočné pre nás a je vhodné sa o nich starať. Dnes prišlo dosť ľudí, ktorí šikovne pripravili pôdu na výsev a strhli časť vegetačného krytu. Doňho sa vysievala pestrá, druhovo bohatá semienková zmes, z ktorej budú mať motýle a včely radosť. Ak nebude veľké sucho, malo by to pekne vykvitnúť už tento rok. Zároveň sme sa dohodli, že sa takýchto plôch bude v Lamači zakladať viac,“ zhodnotil podujatie.
🥀Semiačka pre nás zabezpečilo BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie).
❤Ďakujeme aj priateľom z DSS Rozsutec, s ktorými môžeme vždy rátať.
🗓Už teraz sa pripravujeme na ďalšiu brigádu pri príležitosti aprílového Dňa Zeme pri jazierku Na barine.

Autor správy, foto a správu publikoval Lamač – oficiálna stránka mestskej časti Bratislava – Lamač on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *