Photos from Divadelný ústav’s post

Dnes si pripomíname 90. výročie narodenia jedného z najvýraznejších divadelných režisérov – Miloša Pietra, ktorý výrazne poznamenal vývojové smerovanie slovenského divadelného umenia.

Patril medzi režisérov s vyhraneným názorom na divadlo, prameniacim z rozsiahleho vzdelanostného zázemia a orientácie v inonárodných divadelných kultúrach. Svojimi režisérskymi postupmi sa nezmazateľne zaradil k priekopníckym osobnostiam slovenskej divadelnej kultúry. Pričinil sa o to, že sa aj Slovensko ocitlo na európskej divadelnej mape. Divadelní kritici tvrdili, že vyzliekol divadlo z ozdobných kostýmov, aby ho urobil živým.

Najvýraznejšie stopy svojho divadelného videnia zanechal Miloš Pietor v Divadle SNP (dnes Slovenské komorné divadlo) v Martine, na bratislavskej Novej scéne a v Slovenskom národnom divadle (SND), kde nielen režíroval, ale od roku 1990 až do tragickej smrti pôsobil aj ako riaditeľ.

Jeho kompletnú divadelnú tvorbu nájdete v našej databáze etheatre.sk https://lnk.sk/jzis

Autor správy, foto a správu publikoval Divadelný ústav on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *