Photos from BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)’s post

Oslávili sme 30te výročie programu LIFE

V časoch keď BROZ sa chystá osláviť 25.ku, program LIFE oslavuje 30.tku. Je to program vďaka ktorému realizujeme na Slovensku projekty, ktoré majú za cieľ zlepšiť stav ohrozených biotopov a zabezpečiť ochranu vzácnych druhov v rámci systému chránených území Natura 2000. Jeho „narodeniny“ sme prvýkrát v tomto roku oslávili v rámci projektu Dynamické línie života Dunaja #LIFE_DLLD.
Projekty LIFE zamerané na ochranu a obnovou dunajských biotopov riešime už od roku 2003. S viacerými aktivitami z projektov – pokiaľ to nie sú veľké bagrovačky a iné revitalizácie, nám pomáhajú dobrovoľníci. Nadšenci, ktorí venujú svoj voľný čas a energiu ochrane prírody. Aktuálne sú naši najangažovanejší dobrovoľníci z OZ Permoníci.
Aj touto cestou sme im chceli v sobotu poďakovať a osláviť krásne, a nielen pre dunajskú prírodu významné výročie, spolu s nimi, formou akcie LIFE zážitkový deň.
Program bol bohatý – výsledky LIFE projektov sme si pozreli člnom po vode, ale aj po súši. Tí najmenší mali možnosť vidieť kus krásnej lužnej krajiny aj z konského chrbta. Rozprávali sme sa o plánoch v rámci aktuálnych projektov, ale aj výzvach do budúcnosti. Mali sme aj pútavú ukážku a rozprávanie o hmyze. A akoby to dunajská príroda vycítila, odmenila účastníkov nádherným divadlom – pozorovali sme mladý pár orliakov morských, bobrie špliechanie, loviace volavky striebristé, pár rybárikov kŕmiacich svoje mláďatá a z bezpečnej vzdialenosti aj hniezdnu kolóniu kormoránov a volaviek.
Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity!!!

#LIFEis30

Autor správy a foto BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.