Photos from Bratislavský kraj’s post

🎛 UMENIE VO VEREJNOM PRIESTORE

Fenomén umeleckých objektov, ktoré sa nachádzajú vo verejnom priestore, si získava v ostatnom období čoraz viac pozornosti. Aký je aktuálny stav umenia vo verejnom priestore? Čo sa robí pre jeho zachovanie? Existuje konkrétna vízia, ako k nemu pristupovať v budúcnosti?

„Je zrejmé, že krajín či bližších či vzdialenejších, sa tento fenomén tiež bezprostredne dotýka. Má v nich istý druh výraznej dynamiky, najmä s ohľadom na víziu ako, kedy, kde a prečo. Na jednej strane ho máme akokeby presne zadefinované aktuálnym stavom, na strane druhej nás téma vracia k prapodstatným prvotným otázkam: Čo je verejné? Čo je priestor? Čo je umenie? Tieto základné otázky a súčasný stav nám k otázke: Aké je? pripájajú otázku Aké bude? Aká je naša vízia pre tento typ umenia do budúcnosti,“ zamyslel sa vo svojom úvodnom vystúpení vicežupan Juraj Štekláč.

V utorok 26. septembra 2023 sa uskutočnil 14. ročník odbornej konferencie pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktorú organizoval Bratislavský samosprávny kraj a Academia Istropolitana Nova.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *