Photos from Bratislavský kraj’s post

SVIATOK SVÄTÉHO URBANA JE PRE VINOHRADNÍKOV DÔLEŽITÝM OKAMIHOM

🍇 Je to čas, kedy sa nádej na bohatú úrodu vynára spolu s prvými kvetmi rév. Sochy svätého Urbana, zdobené symbolmi knihy a strapcom hrozna, sú skutočnými ikonami vinohradníckeho dedičstva. Ich prítomnosť vo vinohradoch a cestách vedúcich k nim odzrkadľuje hlboké puto medzi vinohradníkmi a ich patrónom.

🍇 Nechajme sa prekvapiť, akú úrodu nám svätý Urban prinesie tento rok. A vždy si nájdime čas, aby sme objavovali a ochutnávali výnimočné vína z nášho regiónu. Pretože v týchto vínach nájdeme iskru vinohradníckej vášne a úctu k tradícii, ktorú svätý Urban tak silne symbolizuje.

🍇 Takže nech žezlo preberá svätý Urban, nech jeho ochranná ruka spočíva na všetkých vinohradníkoch a nech ich práce vo vinohradoch prinášajú bohaté plody v podobe skvelej úrody a vynikajúceho vína. Slávme spolu sviatok svätého Urbana a želajme si úspešnú vinohradnícku sezónu!

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *