Photos from Bratislavský kraj’s post

ĎALŠIA ŠKOLA ZMODERNIZOVANÁ. TEŠÍME SA, ALE..
„Veľmi sa teším z ďalšej zmodernizovanej školy, ktorú sme dnes odovzdali študentom. Strednej odbornej škole technológií a remesiel na Ivanskej ceste sme vybudovali centrum pre praktickú výučbu so špičkovým vybavením. Prepojili sme odborné vzdelávanie v oblasti stavebníctva s praxou a vytvorili perfektnú školu 21. storočia,“ predstavuje projekt župan Juraj Droba.

„Problém je, že sme dnes prepočítavali príjmy župy po zavedení daňového „bonusu“ a bojím sa, čo bude ďalej. Ešte dve školy máme kryté z IROP-u.. Kde však vezmeme na ďalšie? Stredoškolský kampus stojí tak 9 až 15 miliónov. Spolufinancovanie pre kraj je na nové programové obdobie 15% a v tom nie je zahrnutá projekčná činnosť či vysporiadanie pozemkov. Čerpanie krvopotne vybojovaných európskych fondov je tak ohrozené. Musíme nanovo prehodnotiť všetky rozvojové projekty a škrtať,“ reaguje ďalej predseda BSK na schválenie nového daňového bonusu, ktorý odkrojí značnú časť rozpočtu samospráv.

Viac o samotnom projekte sa dočítate tu: bit.ly/39WKOBA.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.