Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🏛️🎉 Už zajtra je tu slávnostné otvorenie expozície Gerulata na hraniciach Rímskej ríše // slávnostné otvorenie novej expozície v Antickej Gerulate

O Antickej Gerulate ste mohli nedávno počuť aj v súvislosti s odovzdávaním Cien primátora. Jednou z laureátok sa stala archeologička Jaroslava Schmidtová z Múzeum mesta Bratislavy , ktorá sa už viac ako 30 rokov venuje archeologickému výskumu v Rusovciach. Aj vďaka jej dlhodobej a systematickej práci sa toto miesto minulý rok dostalo zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO ako súčasť Hranice Rímskej ríše – Dunajský Limes (západná časť).

V súvislosti s touto lokalitou prinášame ďalšie skvelé správy. Už od 29. apríla môžete v Rusovciach navštíviť novú expozíciu Gerulata na hraniciach Rímskej ríše, ktorá modernou a atraktívnou formou prezentuje nálezy z územia bývalého rímskeho tábora. Jednotlivé exponáty sa snažia priblížiť pracovný deň vojakov v tábore, ako aj každodenný život obyvateľov a obyvateliek civilnej osady či vzdialenejšieho zázemia s villami a rustikálnymi sídliskami. Expozícia vznikla v spolupráci s dizajnovým štúdiom Crafting Plastics Studio .

Slávnostné otvorenie expozície, sa uskutoční počas Noc múzeí a galérií , v sobotu 14. mája od 13.00. Súčasťou otvorenia bude aj sprievodný program, ktorý predstaví nielen historické, ale aj prírodné bohatstvá tejto lokality, či vystúpenie komorného zoskupenia Mucha Quartet. Príďte objavovať antický Rím v Rusovciach!

📸: MMB/Nina Pacherová

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.