Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🌳 Nové Pobytové schody robia z posedenia pri IV. rybníku na Železnej studničke ešte príjemnejší zážitok!

Prečo sme vytvorili Pobytové schody práve tu? Pozorovali sme vás! 😅 A vypozorovali sme, že ľudia si práve na tomto mieste radi robili prestávku na obľúbenej trase od Partizánskej lúky smerom na Železnú studničku a posedávali pritom na obrubníku s výhľadom na vodnú hladinu. Preto sme sa rozhodli posedávací zážitok ešte trochu vylepšiť!

Spolu s Mestské lesy v Bratislave a Metropolitný inštitút Bratislavy sme tu vytvorili Pobytové schody, vďaka ktorým sa návštevníčky a návštevníci dostanú priamo k doteraz “bezkontaktnému” rybníku. Schody svojím prírodným dizajnom a minimalistickou konštrukciou nenarúšajú život živočíchov, ktorí pobývajú či už na brehu, alebo pod hladinou rybníka.
🐸 Z tohto miesta môžete pozorovať ryby, sladkovodné korytnačky, užovky, vážky či žaby, ktoré majú vytvorený koridor na migrovanie.
☀️ Na tomto mieste si môžete namočiť nohy vo vode, alebo sa len tak príjemne slniť pri vodičke na jar či v lete.
🌲 Schody sú vyrobené zo smrekového dreva.
📐 A komu vďačíme za tento živý dizajn? Autorkami projektu pobytových schodov sú architektky z Wo|V|eN.

Pobytové schody vznikli v rámci nášho Programu obnovy verejných priestorov www.zivemiesta.sk. Poďte si ich vyskúšať s nami!

📸: Marek Velček

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.