Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🍂 Ako prebieha veľké jesenné upratovanie lístia?

Plán akcie Komunálny podnik Bratislavy je jednoduchý:
🏟️ Na trávnikoch využívame na zber lístia veľké zberné kosačky a na veľkých ľahko dostupných plochách ciest, chodníkov a cyklochodníkov zas zametacie multikáry. Takto efektívne odstránime veľkú časť lístia a potom si vyhrnieme rukávy a ideme na ťažšie dostupné detaily 👇
🌬️🧹 V zložitejšom teréne a v rôznych ťažšie dostupných miestach prichádzajú na rad pracovníčky a pracovníci s metlami, hrablami a s fukármi – keďže bez poriadneho vánku sa niekedy ani lístok nepohne. S týmito nástrojmi lístie zhromaždíme na jednu kopu 👇
🚛 kopu lístia následne jednoducho naložíme 👇
👋 odvezieme a ďalej sa o lístie postará OLO – Odvoz a likvidácia odpadu .

📈 Bežne tak odstránime v priebehu dňa cez 100m3 lístia
🦔 A máme aj jednu milú novinku – na základe podnetu sme začali v parkoch pri stromoch a kríkoch kde-tu nechávať menšie kôpky lístia a halúzok, ktoré poslúžia na zazimovanie ježkov. Veríme, že aj vďaka tomu budeme vidieť v Bratislave čoraz viac ježkov.

Komunálny podnik spolu s našim dodávateľom napadané lístie odstraňuje kvôli bezpečnosti dennodenne z ciest, chodníkov, cykopruhov a tiež z trávnikov, aby tak zabránil pod lístím vzniku plesne, ktorá by poškodila trávnik.

📸 Marek Velček

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *