Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

⚕️V ikonickej budove Salvatoru bude po vyše 25 rokoch opäť lekáreň!

Poslankyne a poslanci na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili nájom priestorov, vrátane historického mobiliáru, pre neziskovú organizáciu Lekáreň u Salvatora, n.o., ktorá patrí pod Slovenskú lekárnickú komoru. Sme veľmi radi, že tento legendárny priestor bude v rukách hodnovernej odbornej organizácie.

Organizácia bude v objekte (7 dní v týždni) poskytovať lekárenskú starostlivosť, ale aj prezentovať priestor oficíny a barokový lekárenský nábytok širokej verejnosti. V rámci nájomnej zmluvy na dobu neurčitú sa počíta aj so sprístupnením stálej expozície zameranej na históriu Lekárne u Salvatora a jej mobiliáru, či s konaním vzdelávacích aktivít pre farmaceutov a verejnosť.

ℹ️ V priestoroch bývalej lekárne bol počas jarných mesiacov zrealizovaný reštaurátorský prieskum. Hlavné mesto aktuálne pripravuje rekonštrukciu týchto priestorov, práce by mali byť ukončené v priebehu jesene. Po ukončení stavebných prác sa do budovy lekárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, vráti aj vzácny barokový mobiliár, ktorý sa hlavnému mestu podarilo získať vlani na jeseň. Následne budú obnovené priestory odovzdané do užívania novému nájomcovi a uvedie sa do prevádzky lekáreň.

Už teraz sa tešíme, ako bude legendárna lekáreň, v skratke legendáreň, opäť slúžiť Bratislave!

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.