OPUSTIL NÁS JOZEF DRAVECKÝ 🕯

OPUSTIL NÁS JOZEF DRAVECKÝ 🕯
Po dlhej a ťažkej chorobe nás v pondelok 23. januára 2023 krátko po poludní opustil vo veku 75 rokov vzácny Karlovešťan, matematik a diplomat pán Jozef Dravecký. Posledná rozlúčka s ním sa uskutoční v sobotu 28. januára 2023 o 10. hod. v Kostole sv. Františka z Assisi v Karlovej Vsi a následne na miestnom cintoríne. V septembri minulého roku ocenila jeho dlhoročné profesijné a spoločenské pôsobenie starostka Dana Čahojová udelením ocenenia Osobnosť Karlovej Vsi. Česť jeho pamiatke!
Jozef Dravecký pôsobil na Ministerstve medzinárodných vzťahov SR, v Sofii pôsobil ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR. V roku 2000 bol vyslaný do Rigy, kde ako veľvyslanec zakladal a viedol slovenský zastupiteľský úrad pre Lotyšsko, Litvu a Estónsko až do r. 2005. Jeho posledným veľvyslaneckým postom bola Svätá stolica, kde pôsobil pri dvoch pápežoch – Benediktovi XVI. aj Františkovi.

Autor správy, foto a správu publikoval Karlova Ves on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *