Opatrovateľská služba bola aj v roku 2022 aktívna pri realizácii projektu. 🥰 Mestská časť Bratislava-Rača pokračuje v roku 2022…

Opatrovateľská služba bola aj v roku 2022 aktívna pri realizácii projektu. 🥰

Mestská časť Bratislava-Rača pokračuje v roku 2022 v realizácii projektu Podpora opatrovateľskej služby vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje s podporou riadiaceho orgánu Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR.

Projekt s názvom „Posilnenie komunitnej starostlivosti prostredníctvom podpory opatrovateľskej služby v MČ Bratislava-Rača II.“ prebieha od mesiaca december 2021 do mesiaca november 2022, jeho súčasťou doteraz bolo 17 opatrovateliek. S pomocou projektu sa nám darí zamerať sa na zvyšovanie kvality domácej starostlivosti o seniorov.

👉 Opatrovateľská služba patrí k terénnym formám sociálnych služieb, ktoré sú poskytované priamo v komunite, v tomto prípade v tom najprirodzenejšom prostredí – v domácnosti klienta. Opatrovateľky posilňujú u klienta jeho pocit samostatnosti a nezávislosti. Starší človek s podporou tejto služby môže naďalej žiť aktívny život, aj keď sa v jeho živote objavili viaceré zdravotné obmedzenia. Zároveň poskytuje dostatočnú oporu príbuzným a blízkym osobám, ktorí tomuto občanovi poskytujú neformálnu pomoc.​

Aj obdobie pandémie nám ukázalo, že opatrovateľská služba poskytovaná v domácom prostredí má veľmi pozitívne ohlasy u starších občanov, ktorí už potrebujú určitú mieru podpory, aby mohli naďalej žiť samostatný život vo svojom prirodzenom prostredí.

https://www.raca.sk/opatrovatelska-sluzba-bola-aj-v-roku-2022-aktivna-pri-realizacii-projektu/

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More V prípade, že ste našli chybu v článku alebo informáciu prosím informujte nás cez kontaktný formulár Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *