Od 12. januára môže prísť na verejné bohoslužby na Slovensku viac ľudí, naďalej však v režime OP. Sväté omše budú tak ako dote…

Od 12. januára môže prísť na verejné bohoslužby na Slovensku viac ľudí, naďalej však v režime OP.

Sväté omše budú tak ako doteraz v režime OP (očkovaní a tí, ktorí covid prekonali v ostatných 180 dňoch).

Na bohoslužbu môže prísť maximálne 100 ľudí, namiesto doterajších 30. Z vyhlášky ďalej vyplýva, že pri bohoslužbe bez spevu možno naplniť 50 percent kapacity kostola (t.j. šachovnicové sedenie); pri spievanej bohoslužbe vyhláška určuje limit 25 percent kapacity (t.j. šachovnicové sedenie v každom druhom rade).

Účastníci musia mať dýchacie cesty prekryté respirátorom.

Pre všetkých veriacich je naďalej dostupná služba individuálnej pastorácie, t.j. vyslúženie sviatostí – svätej spovede či svätého prijímania (pozri nový rozpis).

V platnosti je stále dišpenz od povinnej účasti na bohoslužbách v nedeľu a na prikázané sviatky.

Obmedzená účasť veriacich na omši znamená, že stále sú veriaci, ktorí nemôžu prísť na svätú omšu, preto budeme naďalej streamovať sväté omše aj cez facebook. Stále bude možnosť denne pristúpiť k svätému prijímaniu pre každého.

Autor správy, foto a správu publikoval Farnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.) on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *