NOVÝ SYSTÉM PODPORY ŠKOLÁM 🆕Od septembra sa zaviedol nový systém adresnej podpory pre deti. 📌Školy a školské zariadenia tak majú…

NOVÝ SYSTÉM PODPORY ŠKOLÁM
🆕Od septembra sa zaviedol nový systém adresnej podpory pre deti.
📌Školy a školské zariadenia tak majú možnosť prispieť k zabezpečeniu podpory pre deti a žiakov, čím sa zvýši kvalita inkluzívneho vzdelávania.
📈Podpora bude adresnejšia a flexibilnejšia – podporné opatrenia reagujú na rozmanité výchovno-vzdelávacie potreby detí a žiakov.
📌Zmyslom podpory je, aby sa každému dieťaťu dostala taká miera pomoci, ktorá mu umožní čo najviac využiť svoj potenciál.
ℹ️ Ministerstvo predstavilo Katalóg podporných opatrení, ako komplexný systém založený na miere potrebnej podpory pre každé dieťa alebo žiaka.
Učiteľom sú k dispozícii sprievodné materiály, ktoré možno nájsť tu👉https://podporneopatrenia.minedu.sk/sprievodne-materialy-k-podpornym-opatreniam/

Viac informácii nájdete👉https://www.minedu.sk/do-skol-sa-zavadza-novy-system-podpory-pri-vzdelavani/

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *