NIE, FACEBOOK/META SI Z VÁŠHO STATUSU ŤAŽKÚ HLAVU ROBIŤ NEBUDE

NIE, FACEBOOK/META SI Z VÁŠHO STATUSU ŤAŽKÚ HLAVU ROBIŤ NEBUDE

ALENA JE SPOKOJNÁ, AKO TO FACEBOOKU VYTMAVILA: MÁME VŠAK PRE ŇU ZLÉ SPRÁVY

Upozornili ste nás na statusy, ktoré sa opäť šíria v rámci slovenskej a českej časti Facebooku formou rovnakého, skopírovaného textu. Podľa statusu jeho „zverejňovateľ“ nedovoľuje spoločnosti Facebook, respektíve po novom Meta hneď niekoľko vecí, ktoré si môžete prečítať v screenshote.

Takéto odmietnutie, nepovolenie či priam rozkazovanie súkromnej spoločnosti je nulitné – nemá žiadnu hodnotu. Každý užívateľ Facebooku totiž automaticky súhlasí s podmienkami tejto súkromnej, americkej spoločnosti pri registrácii.

Jediná cesta je, ak nesúhlasíte s podmienkami sociálnej siete, je jednoducho ju nepoužívať.

Bez súhlasu si konto založiť nemôže, a teda keď si ho založí, súhlasí úplne so všetkým, čo si dal Facebook do svojich podmienok a pravidiel – a s tým už nič narobiť nemôže, aj keby napísal sto podobných statusov.

Nezabúdajme, že Facebook je americký gigant. Na Slovensku má 2,6 milióna+ používateľov (kont), ktoré sa podieľajú na jeho masovom zisku a úspechu a ktoré súhlasili s jeho používateľskými podmienkami. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.