Nahliadnite s nami do zákulisia obnovenia Hájovne Krasňany 😁👀Pozrite si vo videu, ako prebiehala stavba Zrejme každý z vás už v…

Nahliadnite s nami do zákulisia obnovenia Hájovne Krasňany 😁👀Pozrite si vo videu, ako prebiehala stavba

Zrejme každý z vás už vie, že sme nedávno dokončili veľký projekt, v rámci ktorého sme obnovili Hájovňu Krasňany na Peknej ceste😇. Pôvodná hájovňa sa využívala na prelome 19. a 20. storočia, avšak po 2. sv. vojne hájovňu osídlili vojaci, a jej priestory sa začali využívať ako sklad munície💣. Práve z toho dôvodu bol priestor dlhé roky verejnosti neprístupný, a budova pomaly chátrala. Do správy mestských lesov sa hájovňa dostala až okolo roku 2005, a nakoľko sme nechceli, aby sa na toto, predtým krásne miesto, zabudlo, vynaložili sme všetky sily na zozbieranie financií a vytvorenie revitalizačného projektu. V rámci obnovy sa zachovali pôvodné priestory pivnice a taktiež 40 paliet tvrdých tehál s razbou ešte z roku 1894, ktoré sa využili napríklad pri obnove okolitých ohnísk a spevnenie plôch. Pôvodný priestor bol pre priblíženie sa dobovému vzhľadu prekrytý sedlovou strechou, pričom pre presvetlenosť priestoru bol použitý transparentný materiál🏘️. Zároveň sa obnovilo a skrášlilo aj okolie hájovne, zrekonštruovala sa studnička, postavil stojan na bicykle, a pribudlo aj ihrisko na petangue.

Hájovňa je voľne dostupná, pričom spodný priestor pôvodných pivníc sa bude využívať najmä na prezentáciu lokálnych vinárov🍇. Vrchný priestor s grilom môžu bezplatne využívať návštevníci mestských lesov počas celého roka, pričom pri plánovaní veľkých grilovačiek či teambuildingov je možné si priestor aj prenajať, aby sa nestalo, že už bude obsadený🤗.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestské lesy v Bratislave on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *