NA MOTORKE OHROZOVAL POD VPLYVOM NIELEN SEBA ALE AJ OSTATNÝCH ÚČASTNÍKOV PREMÁVKY Dopravní policajti Krajského dopravného inšpe…

NA MOTORKE OHROZOVAL POD VPLYVOM NIELEN SEBA ALE AJ OSTATNÝCH ÚČASTNÍKOV PREMÁVKY

Dopravní policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave cez víkend v poobedných hodinách namerali vodiča motocykla zn. Yamaha. 39 – ročný vodič jazdil po Dolnozemskej ceste 95km/h, čím prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 25km/h a to nebolo všetko. Hliadka vodiča vyzvala, aby sa podrobil vykonaniu dychovej skúšky. Tou bola vodičovi nameraná hodnota 0,32mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 0,67 promile. 39 – ročnému vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a bude riešený v správnom konaní.

❗Odkaz na legislatívnu úpravu tejto problematiky:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-4.odsek-2.pismeno-d
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-16.odsek-4

☝V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.