MAJITEĽA REXA OBVINILA ENVIROPOLÍCIA Z TÝRANIA ZVIERAT! Zničeného psíka vystrihovali v lete z koterca v Bzinicach p. Javorinou n…

MAJITEĽA REXA OBVINILA ENVIROPOLÍCIA Z TÝRANIA ZVIERAT!
Zničeného psíka vystrihovali v lete z koterca v Bzinicach p. Javorinou naši inšpektori LPK. Uväznený bol 9 rokov. Aj keď Rexík u nás napriek liečbe po pár mesiacoch svoj boj napokon prehral, podali sme trestné oznámenie a dnes cítime aspoň malé zadosťučinenie a nádej, že zlo neostane nepotrestané.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/pfbid0st65tbEJ7yi9ACNxGxDJBPCa8dJSbejFayreZXa1mxpMx2BpaNa2e44cv3pHEtZ6l

UTÝRAL PSA, ENVIROPOLÍCIA HO OBVINILA

Vyšetrovateľ oddelenia Trenčín odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ obvinil J. P. z obce Bzince pod Javorinou v okrese Nové Mesto nad Váhom z prečinu týranie zvierat.

Obvinený muž od presne nezisteného času až do augusta 2022 na dvore svojho rodinného domu utýral 10-ročného psa plemena nemecký ovčiak.

Pes bol dlhodobo umiestnený v zatarasenom koterci bez možnosti pohybu, ako aj výstupu a vstupu do koterca s obmedzením výživy a mal na tele neošetrené rany.

NAPRIEK SNAHE SA PSÍKA NEPODARILO ZACHRÁNIŤ

Veterinárny lekár skonštatoval u psa podvýživu, ako aj viaceré hnisavé zapáchajúce rany, prerastené pazúre, zanesené zvukovody, splstnatenú srsť, pričom podľa vyjadrenia veterinára išlo o dlhodobo zanedbávaný stav, ktorý bol jednoznačne spôsobený nevhodnými chovnými podmienkami a dlhodobým neriešením zdravotného stavu zvieraťa.

Napriek intenzívnej liečbe vo veterinárnej ambulancii po odobratí psa a dennému podávaniu antibiotík a výživových doplnkov došlo u psa k regresii a následnej sepse organizmu, pričom pes musel byť eutanázovaný.

TAKÝCHTO ĽUDÍ BUDEME HNAŤ PRED SÚD, UPOZORŇUJEME VÁS!

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti a v prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá alebo za taký čin bola v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania. Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *