KRIVÁNSKA R2 JE AKTUÁLNE STAVBOU S NAJVÄČŠÍM MNOŽSTVOM TECHNIKY NA SLOVENSKU 🤩🥸 Priatelia, vedeli ste, že stavenisko úseku R2 K…

KRIVÁNSKA R2 JE AKTUÁLNE STAVBOU S NAJVÄČŠÍM MNOŽSTVOM TECHNIKY NA SLOVENSKU 🤩🥸

Priatelia, vedeli ste, že stavenisko úseku R2 Kriváň – Mýtna je momentálne stavbou s najväčším množstvom stavebnej techniky na Slovensku? Aktuálne sa tu nachádza 14 vežových a 25 kolesových žeriavov. Na starosti majú výstavbu rýchlostnej cesty v korunách stromov.
✅ Žeriavy slúžia najmä pri výstavbe mostných objektov – dominantou tohto úseku je aj budúca najdlhšia estakáda Slovenska.
✅ Na stavbe máme dva špeciálne kolesové žeriavy s nosnosťou 500 ton, ktoré sa používajú pri montáži výsuvnej skruže.

Prečítajte si VIAC ➡️ https://www.ndsas.sk/press/press-narodna-dialnicna-spolocnost-press-spravy/krivanska-r2-je-aktualne-stavbou-s-najvacsim-mnozstvom-techniky-na-slovensku

⏰ Priatelia, aktualita zo susedného úseku R2: Most v rámci úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, ktorý vykazoval známky sadania, sa DNES (7.6.) už postupne sprejazdňuje. Počas záručnej doby sa bude most naďalej geodeticky monitorovať zo siete pozorovacích bodov. V prvom roku sa bude most sledovať raz za kvartál, v ďalšom období dvakrát ročne a neskôr raz ročne.

Autor správy, foto a správu publikoval Národná diaľničná spoločnosť on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *