KRÁSA PALIČKOVANEJ ČIPKY Jemná, krásna, výnimočná… Paličkovaná čipka a aj výstava v Dome kultúry Dúbravka. 👉Klub paličkovanej…

KRÁSA PALIČKOVANEJ ČIPKY
Jemná, krásna, výnimočná… Paličkovaná čipka a aj výstava v Dome kultúry Dúbravka.
👉Klub paličkovanej čipky Priadky pri Regionálnom centre remesiel ÚĽUV Bratislava pozýva na výstavu v od 14. júla do 30. júla 2022 v Dome kultúry Dúbravka.
👉Návštevné dni: pondelok – piatok od 14.00 do 17.00. Pre skupiny záujemcov je možné výstavu sprístupniť aj predpoludním po dohovore na tel. čísle 0908 403 885. Vstup je voľný.
👉Klub Priadky pripravuje výstavu z príležitosti 22. výročia od svojho založenia a poskytne bohatý prierez svojej činnosti. Zameranie klubu dokumentuje historickú čipkársku tradíciu z viacerých regiónov Slovenska a zároveň i jej uplatnenie v súčasnosti. Paličkovaná čipka patrí k najobdivovanejším remeslám slovenského ľudu a v Dome kultúry Dúbravka sa prezentuje prvýkrát. Je súčasťou a pokračovaním Dúbravského festivalu remesiel.
👉Nádherné pavučinky z tenkých nití ulahodia každému oku. Je to krása a potešenie!

Autor správy, foto a správu publikoval Dúbravka – mestská časť Bratislavy on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.