Kráľ Ubu v Piešťanoch – pozvánka Ako prepojiť grafický román a klasické dramatické texty s cieľom podnietiť vzťah študentov str…

Kráľ Ubu v Piešťanoch – pozvánka

Ako prepojiť grafický román a klasické dramatické texty s cieľom podnietiť vzťah študentov stredných škôl k divadlu a priblížiť im drámu pútavou a zrozumiteľnou formou?

Na túto otázku hľadal odpoveď medzinárodný projekt Klasika v grafickom románe, na ktorom sa podieľal aj Divadelný ústav. Jedným z národných výstupov projektu je aj séria študentských výstav, ktoré reflektujú predstavy študentiek a študentov Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave o komiksovej podobe divadelných hier Antigona, Romeo a Júlia a Kráľ Ubu.

V Mestskej knižnici mesta Piešťany sa od 16. júna do 31. júla 2023 môžete stretnúť s najnovším prírastkom do tejto série, výstavou Kráľ Ubu v grafickom románe.

Srdečne Vás pozývame na vernisáž.

Na medzinárodnom projekte Klasika v grafickom románe – Classics in the graphic novel sa podieľal Divadelný ústav spoločne so Slovinským divadelným inštitútom z Ľubľany a Divadelným inštitútom Zbigniewa Raszewského z Varšavy s podporou Európskej únie v rámci programu Kreatívna Európa – Podpora projektov európskej spolupráce 2019.

Autor správy, foto a správu publikoval Divadelný ústav on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *