Dnes od 18:00 držíme palce Samuelovi Arpášovi 💪🏓 Double s Balazs LEI: //www.worldtabletennis.com/eventInfo?subEvt=MSINGLES—-…

Dnes od 18:00 držíme palce Samuelovi Arpášovi 💪🏓

Double s Balazs LEI: //www.worldtabletennis.com/eventInfo?subEvt=MSINGLES——–U15&selectedTab=Draws&eventId=2523

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Slovenský stolnotenisový zväz

🏓Arpáš túži po medailovej rozlúčke

Záver kalendárneho roka v stolnotenisovom kalendári tradične patrí svetovému šampionátu mládeže, ktorý sa druhýkrát uskutoční nielen pre juniorskú, ale aj kadetskú kategóriu. A práve tá druhá bude zaujímavá zo slovenského pohľadu, keďže v nej sa predstaví jediný slovenský zástupca. Na majstrovstvách sveta mládeže v tuniskom Radese (4. – 11. 12. 2022) bude SR reprezentovať Samuel Arpáš. Dvojnásobný medailista z tohtoročného európskeho mládežníckeho šampionátu sa spolu s reprezentačným trénerom Daliborom Jahodom počas víkendu už presunuli do dejiska MS neďaleko metropoly Tunis.

Pre Arpáša, ktorý sa okrem NSTC mládeže v Nitre pripravoval aj vo Francúzsku, to bude posledné vrcholné podujatie medzi kadetmi a rád by sa rozlúčil úspechom.

„Chcel by som získať medailu, či už vo dvojhre alebo štvorhre,“ poznamenal 15-ročný talentovaný Slovák, ktorý sa vrátil do známeho prostredia. V Salle Omnisport de Rades dosiahol začiatkom februára celkový triumf v singlovej súťaži do 15 rokov na prestížnom turnaji WTT Youth Star Contender.

Arpáš okrem dvojhry, kde figuruje ako štvrtý nasadený hráč a v 1. kole má voľný žreb. (v osemfinále ho bude čakať víťaz duelu Morávek /ČR/ – Essid /Tun./), bude účinkovať aj v deblových súťažiach. Vo štvorhre kadetov sa predstaví po boku Maďara Balázsa Leia, s ktorým spoločne získali bronz na ME 2022 v Belehrade. Ako jednotky „pavúka“ sú nasadení do štvrťfinále.
V mixe vytvorí duo s Rumunkou Biancou Meiovou Rosovou, tohtoročnou majsterkou Európy vo štvorhre kadetiek.
„Už na európskom šampionáte, kde sa Samko v miešanej štvorhre predstavil s Nemkou Neumannovou, sme chceli, aby hrali spolu. Vyšlo to až teraz, keď nás Rumuni sami oslovili,“ poznamenal Jahoda. Arpáš a Meiová Rosová čakajú na svojich súperov v osemfinále, vzídu z duelu Cabrera, Muňozová (Dom. rep.) – Bergenblock, Bogdanowiczová (Švéd./Poľ).

Na MS sa hrá hneď vyraďovacia časť. Slovenský reprezentant odohrá svoj prvý zápas v stredu 7. 12. o 10:30h v mixe, večer o 18:00h bude nasledovať štvorhra a piatok 9.12. aj dvojhra, ktorá sa začne o 10:00h. Autor správy, foto a správu publikoval Národné športové centrum on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *