ĎALŠÍ PROJEKT, KTORÝ ODĽAHČÍ NAŠE CESTY. CHYSTÁ SA „SKAPACITNENIE“ TRATE SMEROM Z GALANTY.

ĎALŠÍ PROJEKT, KTORÝ ODĽAHČÍ NAŠE CESTY. CHYSTÁ SA „SKAPACITNENIE“ TRATE SMEROM Z GALANTY.
Jednou z najväčších výziev v kraji je doprava. Nosnou je tá koľajová – v meste sú to električky a na území kraja vlaky. Je absolútne nevyhnutné prepájať obce a mestá v okolí Bratislavy, aby obyvatelia presadli z áut do verejnej dopravy. Tá však musí byť rýchla, bezpečná a pohodlná. Riešením sú terminály integrovanej dopravy – ktoré v spolupráci s mestami a obcami budujeme, alebo tzv. skapacitňovanie existujúcich železníc. Jedným z príkladov je obvod Bernolákovo – Ivanka pri Dunaji a Zálesie. Medzinárodná trať už dávno nezodpovedá nárokom obyvateľov na dopravu a práve naopak, nákladné vlaky prechádzajúce cez Bernolákovo komplikujú život obce.

Maximálne podporujeme ministerstvo dopravy a Železnice SR, aby urýchlili prípravu modernizácie a skapacitnenia trate smerom do Galanty. V pláne je aj rozšírenie perónov stanice v Bernolákove, čo umožní pristaviť dlhšie vlaky = prepraviť viac osôb. Potrebné je aj mimoúrovňové križovanie, aby bola trať priechodná a bezpečná. Výsledkom bude, že do/z Bratislavy sa z tohto exponovaného smeru prepraví oveľa viac ľudí vlakmi, čo bude mať pozitívny dopad aj na kvalitu ovzdušia.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.