BRATISLAVSKÝ VEĽKÝ PIATOK BOL SVETLOM NÁDEJE BLÍŽIACEHO SA KONCA TOTALITY 🕯 Pred 35 rokmi sa v Bratislave odohrala jedna z najv…

BRATISLAVSKÝ VEĽKÝ PIATOK BOL SVETLOM NÁDEJE BLÍŽIACEHO SA KONCA TOTALITY 🕯

Pred 35 rokmi sa v Bratislave odohrala jedna z najväčších demonštrácií proti totalite. Zorganizovali ju veriaci, ktorí mali už dosť útlaku zo strany režimu, ktorý nebol ochotný dodržiavať ani len vlastné zákony.

Na pokojné zhromaždenie so sviečkami a modlitbou zareagovali bezpečnostné zložky mimoriadne agresívne. V chladnom počasí veriacich kropili studenou vodou, narážali do nich autami a v okolitých uliciach účastníkov bili. Bez ohľadu na vek a pohlavie.

To bolo totiž to, čo režim najviac rozčuľovalo. Dokázal ovládnuť takmer všetko, okrem viery a svedomia. Preto boli preň nebezpeční aj ľudia v pokročilom veku či matky s deťmi na Hviezdoslavovom námestí.

Nezabudnime na ich odvahu a na to, že svojím tichým protestom spustili pád komunizmu, ktorého sme sa dočkali o rok neskôr.

#ModerneVlastenectvo #SvieckovaManifestacia

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *