BLACKOUT NA UKRAJINE 🌑 Takto vyzerajú večery mnohých Ukrajincov. ❗ Po včerajších ruských útokoch na civilnú energetickú infra…

BLACKOUT NA UKRAJINE 🌑

Takto vyzerajú večery mnohých Ukrajincov.

❗ Po včerajších ruských útokoch na civilnú energetickú infraštruktúru ostala veľká časť Ukrajiny bez akýchkoľvek dodávok elektriny a často aj vody a plynu. Nefunguje verejné osvetlenie, nejazdí doprava, v prípade núdze si ľudia nevedia zavolať pomoc.

Predstavte si, že:

🔴 by sa vaše deti učili potme pri sviečkach
🔴 by ste sa museli pozerať, ako vaši chorí blízki, odkázaní na prístroje, vám umierajú pred očami
🔴 po vodu by ste chodili do cisterny v neustálej obave o svoj život
🔴 v nemocniciach by zomierali a trpeli ľudia, ktorým pre výpadky nie je možné poskytnúť ošetrenie
🔴 by ste nevedeli, či pri príchode domov bude vaše obydlie ešte stáť.

Tieto a ešte oveľa horšie veci sú každodennou realitou pre milióny Ukrajincov. Agresia, ktorú Putin voči Ukrajine už deväť mesiacov vedie, nie je žiadna špeciálna vojenská operácia, ale vojna proti civilnému obyvateľstvu. Ženám, deťom a starým ľuďom. A pokojne by takú istú vojnu viedol aj voči iným národom, ak by sa mu to hodilo.

Musíme vzdať hold všetkým statočným občanom Ukrajiny, ktorí aj v takýchto strašných podmienkach vytrvávajú v obdivuhodnom odhodlaní neustúpiť agresorovi a nechcú sa vzdať slobody ani právoplatného územia svojej vlasti.

Viaceré krajiny demokratického sveta už avizovali, že Ukrajine poskytnú nevyhnutnú pomoc na zmiernenie utrpenia občanov vo forme elektrických generátorov a ďalšieho vybavenia. Kým dnešné Rusko vie len ničiť, naša pomoc zachraňuje nevinné životy. 🇪🇺 🇺🇦🤝

#StojimeZaUkrajinou #hybridnehrozby

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *