AHA! EXPANZIA PODVODNÍKOV NA NOVEJ PLATFORME S OBLEČENÍM 👗👚👕 ➡️ Počas víkendu sme opäť zaznamenali niekoľko podvodných konaní,…

AHA!
EXPANZIA PODVODNÍKOV NA NOVEJ PLATFORME S OBLEČENÍM 👗👚👕

➡️ Počas víkendu sme opäť zaznamenali niekoľko podvodných konaní, medzi ktorými bol aj podvod na medzinárodnej platforme pre výmenu a nákup oblečenia z druhej ruky.
➡️ Podvodník tentokrát oslovil 25-ročnú inzerentku, ktorá predávala oblečenie na uvedenej platforme. Kontaktoval ju prostredníctvom mobilnej aplikácie platformy so záujmom o kúpu tovaru. Za účelom dokončenia objednávky vyžadoval od poškodenej e-mailovú adresu, na ktorú jej následne zaslal návod na potvrdenie predaja. Poškodená po kliknutí na ikonu ,,Potvrdiť predaj“ bola presmerovaná na stránku, kde uviedla údaje svojej bankomatovej karty. Po pár minútach boli z jej účtu zrealizované dve platby vo výške 730,26 ,- € a vo výške 714,03 ,- €.
➡️ Týmto konaním neznámy páchateľ spôsobil škodu neoprávnenými platbami v celkovej výške 1.444,29 ,- €.

➡️ Opäť Vás upozorňujeme, aby ste pri predaji tovaru v žiadnom prípade nezadávali údaje o platobnej karte!
➡️ Buďte obozretní, nedôverujte neznámym osobám, ktoré Vás telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú, požadujú Vaše údaje k bankovým službám.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.