20 ROKOV NÁRODNEJ JEDNOTKY BOJA PROTI NELEGÁLNEJ MIGRÁCII Video: https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/52691822892072…

20 ROKOV NÁRODNEJ JEDNOTKY BOJA PROTI NELEGÁLNEJ MIGRÁCII

Video: https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/526918228920725/

Výročného stretnutia sa zúčastnili aj hostia z Maďarska, Českej republiky, z Nemeckej spolkovej republiky aj niektorí bývalí riadiaci funkcionári národnej jednotky. Riaditeľ úradu hraničnej a cudzineckej polície a riaditeľ národnej jednotky venovali všetkým hosťom za dlhodobú a vynikajúcu spoluprácu ako poďakovanie pamätnú plaketu.
Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii je významnou a nenahraditeľnou súčasťou polície nielen v boji proti prevádzačstvu, ale aj proti obchodovaniu s ľuďmi.

Za 20 rokov činnosti národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii bolo celkovo obvinených 3138 páchateľov, z toho 2804 prevádzačov. Páchateľov, ktorí prevážali nelegálnych migrantov cez štátnu hranicu prípadne cez územie Slovenskej republiky bolo 2514, účelový sobáš uzatvorilo 192 páchateľov. Príslušníci národnej jednotky odhalili aj 32 páchateľov, ktorí umožnili zotrvať na území Slovenskej republiky cudzím štátnym príslušníkom a 66 ktorí, nelegálne zamestnávali cudzincov tretích krajín.
Vyšetrovatelia obvinili z trestného činu obchodovania s ľuďmi 334 páchateľov a identifikovaných bolo 408 obetí, pričom z tohto počtu bolo obeťami 84 detí vo veku od 3 do 17 rokov.

Foto: zľava riaditeľ Národnej jednotky Kamil Pinček, riaditeľ UHCP Robert Gucky, zástupca riaditeľa národnej jednotky Pavel Eliáš, zástupca riaditeľa UHCP Ľudovít Bíró.
Zdroj foto: Vladimír Benko

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook V prípade chyby alebo nesprávnej informácie nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.