🟢 Zelená linka má za sebou ďalší úspešný prípad.

🟢 Zelená linka má za sebou ďalší úspešný prípad.

‼️Začiatkom tohto roku sa na nás obrátila pani Ľudmila s problémom výskytu niekoľkých čiernych skládok na území Zámockého parku v Hlohovci. ‼️

ℹ️K ich založeniu došlo už v roku 2021. Najskôr sa jednalo o jednu skládku komunálneho odpadu a starého nábytku no postupom času pribudol aj biologický odpad po kosení. Neskôr sa vo vzdialenosti asi 50 metrov od prvej skládky objavili ďalšie dve skládky zložené najmä z drobného komunálneho odpadu.

🚯 Takéto správanie je bohužiaľ veľmi časté. Ak sa niekde objaví čierna skládka je pravdepodobné, že sa v jej blízkosti za krátky čas objaví aj ďalšia. Zanedbaný vzhľad a prítomnosť odpadu totiž zmení vnímanie týchto oblastí verejnosťou a nemotivuje k udržiavaniu čistoty. Preto je dôležité, aby sa nelegálne uložený odpad dôsledne a rýchlo odstraňoval.

✅ S týmto podnetom sme preto na základe § 15 ods. 1 zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, promptne oslovili Mestský úrad Hlohovec, Odbor životného prostredia. O dva týždne neskôr nás pracovníci úradu informovali, že odpad bol odstránený.

Ďakujeme všímavým občanom aj príslyšným orgánom, že spoločne prispievame k čistejšiemu a zdravšiemu Slovensku.

Cieľom tohto príspevku je poskytovanie informácií a poradenstva a vznikol aj vďaka finančnej podpore národného projektu Zlepšovanie informovanosti a poskytovanie poradenstva v oblasti zlepšovania kvality životného prostredia na Slovensku.

#Slovensko #cisteslovensko #nelegalne skladky #nazivotnomprostredizalezi Autor správy a foto Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook V prípade, že ste zaznamenali chybu v príspevku prosím kontaktujte nás cez kontaktný formulár. Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.